З ІСТОРІЇ ІНФОРМАТИКИ

26 липня 2000 року помер Джон Тьюкі, одна з головних заслуг якого стало введення в 1958 р. поняття software для позначення блоків даних, які використовувалися в прототипах сучасних комп’ютерів.

Джон Уайлдер Тьюкі – американський математик.

Тьюкі став бакалавром (1936) і магістром з хімії (1937) у Браунському університеті. Потім вступив до Принстонського університету, де отримав ступінь доктора філософії з математики.

Під час Другої світової війни працював у Fire Control Research Office, пізніше повернувся назад до університету. Паралельно брав участь у розробках при Bell Labs.

Відомий як автор двох комп’ютерних термінів – «software» (програмне забезпечення) (1958) і «bit» (скорочення від binary digit) (1946).

Тьюкі входив до складу «Флексагонного комітету». У 1950-х, задовго до появи «Життя» Конвея, Тьюкі запропонував термін «Сад Едему» для позначення конфігурації клітинного автомата, що не має предків.

У 1985 Тьюкі пішов на пенсію. На 85-ом році життя після недовгої хвороби помер від серцевого нападу.