З ІСТОРІЇ ІНФОРМАТИКИ

30 липня 1940 року народився Клайв Марлз Сінклер, відомий британський інженер. Він винайшов перший кишеньковий калькулятор, який став доступним широким верствам населення.

Клайв Марлз Сінклер – британський підприємець і колишній власник компанії, яка випустила мікрокомп’ютер ZX Spectrum в 1982 році.У 1986 році Клайв Сінклер йде з комп’ютерної індустрії. При продажу компанії він отримує 5 мільйонів фунтів стерлінгів готівкою.Перша дружина Клайва – Енн Бріско, їх шлюб був укладений в 1962 році. У їхній родині виросло троє дітей – Белінда, Кріспін і Бартоломей. Шлюб розпався в 1985. У 2010 Сінклер одружився на Енджі Боунесс, яка на 30 років молодша за нього.Сінклер захоплюється грою в покер. Вважає себе атеїстом. Є членом британського підрозділу суспільства Менса, головою якого був з 1980 по 1997 роки. Має статус почесного члена доктора наук університету Бат, Великобританія.Незважаючи на те, що він довгі роки винаходив комп’ютери, Сінклер не користується Інтернетом, заявляючи, що «не любить бути оточеним технікою, так як це відволікає його від створення винаходів». У 2010 він заявив, що взагалі не користується комп’ютером, а замість електронної пошти воліє телефон.У 1962 році створює Sinclair Radionics, виробляє комплекти деталей для зборки радіоприймачів і підсилювачів звуку. У компанії стрімко зростає репутація піонера в побутовій електроніці. З 1972 року компанія виробляє електронні годинники, портативні телевізори і інструменти.У липні 1979 року Клайв Сінклер йде у відставку через Sinclair Radionics і засновує нову компанію Sinclair Research Ltd.Перший продукт Sinclair ZX80 надійшов у продаж в лютому 1980 році.Комп’ютер ZX81 був запущений у виробництво в березні 1981 і коштував $ 69.95. Було вироблено близько 400 000 цих пристроїв. У березня 1982 компанія отримала прибуток 8,55 мільйонів фунтів стерлінгів при обороті 27.17 мільйонів. Після продажу 10% акцій компанії і роздачі 5% акцій своїм службовцям, він зберіг 85% акцій, що давало йому можливість приймати рішення.Sinclair ZX Spectrum – 1982 рік. ZX Spectrum став одним з найпопулярніших комп’ютерів в Європі – за перші 17 місяців було продано більше мільйона цих машин.Сінклер брав участь в розробці клавіатури для ZX Spectrum.У 1982 і 1983 роках прибуток його компанії склала 13,5 мільйона фунтів стерлінгів, при тому що йому належало 85% акцій компанії. У 83-85 роках Клайв Сінклер спонсорував різноманітні проекти, такі як електромобіль, плоский телевізор і нову модель комп’ютера (Sinclair QL).У червні 1983 року за клопотанням Маргарет Тетчер прем’єр-міністр Великої Британії нагородила Клайва Синклера дворянським званням «Лицар королівського Ордена».У квітні 1986 року Сінклер закінчує кар’єру в комп’ютерній індустрії.У липні 2004 року Сінклер демонструє розкладний велосипед власної конструкції A-bike.