ІV ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «СУЧАСНІ ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ І НАУЦІ»

17-18 листопада 2022 року на базі факультету фізики, математики та інформатики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулась ІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні інформаційні технології в освіті і науці». Співорганізаторами конференції виступили такі заклади: Інститут цифровізації освіти НАПН України, Київський національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Державний університет «Житомирська політехніка».

Із вступним словом до учасників конференції звернулася декан факультету фізики, математики та інформатики, кандидат педагогічних наук, доцент Тетяна МАХОМЕТА, яка привітала учасників конференції та акцентувала увагу на актуальності досліджень у галузі інформаційно-комунікаційних технологій.

До вітального слова приєдналась проректор з наукової роботи Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, доктор педагогічних наук, професор Тетяна ГОДОВАНЮК, яка побажала учасникам плідної і продуктивної роботи, цікавих доповідей та швидкої і беззаперечної перемоги.

Конференцію модерувала викладач кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій Інна КРИВОРУЧКО, яка ознайомила учасників із програмою та правилами проведення конференції, а також науковими напрямами за якими здійснювались дослідження:

• Методологія і теорія використання ІКТ в освіті.
  • ІКТ і засоби навчання у закладах освіти.
  • Використання вільного програмного забезпечення в освітньому процесі.
  • Використання хмарних та мобільних технологій в освітньому процесі: вітчизняний та зарубіжний досвід.
  • Впровадження STEM-освіти в закладах освіти України та країн Європейського Союзу.

Цікавими доповідями поділились доповідачі:

• «ПРОБЛЕМИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ»

Тетяна ВАКАЛЮК, д-р пед. наук, професор професор кафедри інженерії програмного забезпечення Державного університету «Житомирська політехніка»;

• «ПРОЄКТНІ МЕТОДИКИ В ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ»

Світлана ЛЕЩУК, канд. пед. наук, доцент, доцент кафедри інформатики та методики її навчання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка;

• «ПЕДАГОГІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ХМАРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НА ПРИКЛАДІ СЕРВІСІВ GOOGLE ТА MICROSOFT»

Галина ТКАЧУК, д-р пед. наук, професор, професор кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини;

• «ІМЕРСИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ ЯК ТРЕНД ЦИФРОВОЇ
    ТРАНСФОРМАЦІЇ»

Світлана ЛИТВИНОВА, д-р пед. наук, старший науковий співробітник, заступник директора з наукової роботи Інституту цифровізації освіти НАПН України;

• ЗАСТОСУВАННЯ ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ПРОЦЕСІ ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ ПЕДАГОГІЧНИХ КОЛЕДЖІВ»;

Юлія ШИМКОВА, викладач вищої кваліфікаційної категорії Комунального закладу «Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. Т.Г. Шевченка Черкаської обласної ради»;

• «ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ВЧИТЕЛЯ ІНФОРМАТИКИ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ STEM-ОСВІТИ»

Леся ПАРШУКОВА, старший викладач кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини;

• «MOZAWEB ЯК ІНСТРУМЕНТ ОСВІТНЬОЇ ГЕЙМІФІКАЦІЇ У ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ»

Любов ТІТОВА, аспірант кафедри педагогіки та освітнього менеджменту, викладач-стажист кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини;

• «ВИКОРИСТАННЯ ОНЛАЙН-КОМПІЛЯТОРІВ ПІД ЧАС ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ «ПРОГРАМУВАННЯ»»

Максим КОВТАНЮК, викладач кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини;

• «ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ВПРОВАДЖЕННЯ ІНТЕРАКТИВНОЇ ПЛАТФОРМИ WESTUDY «ВІРТУАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ»»

Сергій ПАРШУКОВ, старший викладач кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини;

• «ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ ТА ІНСТРУМЕНТАРІЙ ТЕХНОЛОГІЙ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ В ШКОЛІ»

Вадим ШЕВЧЕНКО, здобувач другого (магістерського) рівня вищої освіти факультету фізики, математики та інформатики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини;

• «АНАЛІЗ СУЧАСНИХ ДОДАТКІВ ДЛЯ ПРОДУКТИВНОЇ ВЗАЄМОДІЇ МІЖ УЧАСНИКАМИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ СЬОГОДЕННЯ»

Інна КРИВОРУЧКО, викладач кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Конференція пройшла інформативно, цікаво та на позитивній ноті. Дякуємо учасникам за цікаві дослідження!