З 1 липня 2023 року по 2 липня 2023 тривало захоплююче дводенне онлайн-змагання Capture-the-Flag (CTF) в стилі Jeopardy, створеного для перевірки та підвищення навичок студентів закладів вищої освіти та старших класів шкіл України з кібербезпеки.
У цьому змаганні взяли участь студенти факультету фізики, математики та інформатики спеціальності 014.09 Середня освіта (Інформатика). Команда «CyberCats» у складі: Ямковенко Владислав – капітан команди, Бурлаков Дмитро, Маліцький Максим, Кравченко Дмитро та Діденко Роман представляла наш університет.
Організаторами даного змагання є Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Amazon Web Services, Inc.
Мета Sikorsky CTF – надати студентам та старшокласникам можливість отримати практичний досвід щодо пошуку та ідентифікації вразливостей, що є ключовою навичкою у галузі кібербезпеки. За допомогою симульованих кібератак учасники опрацьовують кібербезпекові ситуації, які можуть виникнути в реальному житті.
Участь у CTF готує студентів до успішної кар’єри в галузі кібербезпеки, адже згадування такого досвіду у резюме підвищує шанси на працевлаштування та виділяє кандидата серед потенційних роботодавців.
Під час змагання учасники мали розв’язати 40+ завдань, які вимагають технічних знань та критичного мислення у таких 8 категоріях:
– Безпека вебзастосунків (Web security)
– Обернене проектування і аналіз шкідливого програмного забезпечення (Reverse Engineering and Malware Analysis)
– Аналіз вразливостей (Binary Vulnerability Analysis)
– Безпека мобільних застосунків (Mobile Security)
– Прикладна криптографія (Applied Cryptography)
– Стеганографія (Steganography)
– Цифрова криміналістика (Digital Forensics)
– Програмування (Professional Programming and Coding)
Незважаючи на складні завдання наші студенти гідно представили факультет фізики, математики та інформатики. Бажаємо хлопцям успіхів, не зупинятися на досягнутому та звичайно перемог!