SТЕM – СВІТ ІННОВАЦІЙНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ

17 травня 2023 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «SТЕM – світ інноваційних можливостей. Модель STEM-закладу освіти: стратегії, структура, напрями та форми діяльності». Викладачі кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій та здобувачі освіти факультету фізики, математики та інформатики (Марія МЕДВЕДЄВА, Любов ТІТОВА, Максим КОВТАНЮК, Інна КРИВОРУЧКО, Сергій СИСОЄВ, Ярослав БУРЛАКОВ, Олександр ОСТАПЕНКО, Юлія ЗІНЧЕНКО, Владислав ЯМКОВЕНКО) взяли активу участь в даній конференції. Організатором конференції виступила Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», за підтримки ЄАС (https://eas.nppu.org/).

На пленарному засіданні доповідали провідні науковці з такими темами:

• Завалевський Юрій «Освіта у вимірі викликів сьогодення»;
  • Горбенко Світлана «Створення моделі закладу STEM-освіти як актуальна освітня проблема»;
  • Лозова Оксана «STEM-освіта: науково-творча діяльність педагогічних працівників»;
  • Дячук Олександр «Партнерська взаємодія для ефективних результатів впровадження STEM-освіти»;
  • Бутурліна Оксана «Використання сучасних інструментів моделювання інноваційної еко-системи STEM-освіти»;
  • Барна Ольга Індикатори «STEM – спроможності освітнього закладу: як «мінус» перетворити на «плюс»»;
  • Петрова Олена «STEM – простір в закладах освіти Шевченківського району міста Києва»;
  • Дзюба Антон «Інноваційний освітній проєкт за темою «Організаційні та науково-методичні умови створення STEM-центрів»»;
  • Матвієнко Юрій «Перспективні напрямки роботи сучасного STEАM-хаба»;
  • Черненко Роман «Самореалізація як важливий елемент успішного SТЕМ. Використання технологій SТЕМ у подальшій освітній та професійній діяльності»;
  • Василашко Ірина, Патрушева Ірина «Розвиток STEM-освіти через проєктну діяльність»;
  • Василенко Ірина, Черноморець Валентина «Інтеграція у європейський STEM-простір».

Також, у межах конференції були проведені майстер-класи:

• Шевченко Світлана «Створення сучасного освітнього STEM-закладу»;
  • Стеценко Ірина «STREAM у дошкільній освіті: з чого розпочати та як діяти»;
  • Іваннікова Ірина «Реалізація напрямків STEM-освіти в позашкільному навчальному закладі»;
  • Харковенко Вікторія «STEM-проєкт «Паростки майбутнього». Вирощування мікрогрін на підвіконні».

Конференція була дуже цікавою і змістовною та надала учасникам унікальну можливість ознайомитися з останніми дослідженнями, інноваціями та кращими практиками у галузі SТЕМ-освіти, що сприяло обміну знаннями та цікавими ідеями.